Göteborgs Bowlingförbund

Utvecklat av     Meriq

Totala kvalresultat Herr (A-klass)

<< Tillbaka till startsidan              Skriv ut     

  Namn Klubb   Resultat
1. Adam Andersson Team Pergamon BC   2584
  Benjamin Jonsson Team Pergamon BC  
  Mattias Olsson Team Pergamon BC  
2. Andreas Kleinschnittger Team Pergamon BC   2547
  Marcus Kleinschnittger Team Pergamon BC  
  Pär Svensson Team Pergamon BC  
3. Anders Magnhammar IK Sterling   2480
  David Skoog IK Sterling  
  Kevin Karlsson IK Sterling  
4. Inge Johansson Team Pergamon BC   2447
  Johnny Magnusson Team Pergamon BC  
  Marcus Hultén Team Pergamon BC  
5. Arvid Thomsson BK Joker   2430
  Joachim Lind BK Joker  
  Stefan Roos BK Joker  
6. Anton Elofsson Team Pergamon BC   2386
  Christoffer Jakobsson Team Pergamon BC  
  Jesper Jacobsen Team Pergamon BC  
7. Lars Lundahl Örgryte IS BF   2381
  Robin Skans Örgryte IS BF  
  Viktor Albihn Örgryte IS BF  
8. Peter Roos BK Joker   2359
  Thobias Karlsson BK Joker  
  Tim Davidsson BK Joker  
9. Jani Silvén Team Lerum BC   2319
  Ken Holmgren Team Lerum BC  
  Peter Thorsson Team Lerum BC  
10. Christer Granath BK Joker   2306
  Conny Lorentsson BK Joker  
  Rasmus Grönlund BK Joker  
11. Anthon Alexandersson Örgryte IS BF   2283
  Hampus Nilsson Örgryte IS BF  
  Tomas Malmberg Örgryte IS BF  
12. Christer Jakobsson Kungälvs BK   2256
  Marcus Jacobsson Kungälvs BK  
  Samuel Svensson Kungälvs BK  
13. Anders Hesselgren Kungälvs BK   2256
  Christer Niklasson Kungälvs BK  
  Ulf Wennerbeck Kungälvs BK  
14. Claes Björklund Kabare BS   2245
  Olof Johnsson Kabare BS  
  Roger Björklund Kabare BS  
15. Kasper Kjellberg Team Partille BC   2239
  Per Möller Team Partille BC  
  Robert Kjellberg Team Partille BC  
16. Justin Karlsson BK Virveln   2221
  Marcus Henriksson BK Virveln  
  Robert Stålcrona BK Virveln  
17. Edward Karle Kungälvs BK   2168
  Harry Saarinen Kungälvs BK  
  Oskar Mohlin Kungälvs BK  
18. Linus Pettersson Kungälvs BK   2157
  Peter Peterson Kungälvs BK  
  Tord Nilsson Kungälvs BK  
19. Leif Nyberg Samuelsson Ytterby BK   2069
  Roger Samuelsson Ytterby BK  
  Svend Aage Knudsen Ytterby BK  
20. Henrik Hjelte Kabare BS   2067
  Mikael Tonsjö Kabare BS  
  Pascal Hatoum Kabare BS  
21. Janne Högman Kabare BS   2065
  Thomas Isacson Kabare BS  
  Tommy Zippert Kabare BS  
22. Karl-Olof Olofsson Kungälvs BK   2046
  Peter Helander Kungälvs BK  
  Rickard Rasmusson Kungälvs BK  
23. Eero Virta BK Hu-Pi   1944
  Frank Granberg BK Hu-Pi  
  Kalevi Räisänen BK Hu-Pi