Göteborgs Bowlingförbund

Utvecklat av     Meriq

Anmälda spelare för 3-manna DM 2017/2018

Tillbaka

Följande spelare och lag är anmälda till 3-manna DM 2017/2018:


Namn

Klubb

Klass

Start
Adam Andersson Team Pergamon BC Herr Torsdagen den 7 december 18:30
Anders Hesselgren Kungälvs BK Herr Torsdagen den 7 december 18:30
Anders Magnhammar IK Sterling Herr Lördagen den 9 december 10:00
Andreas Kleinschnittger Team Pergamon BC Herr Torsdagen den 7 december 18:30
Ann Christin Thelin Älvornas BK Dam Måndagen den 20 november 19:30
Annika Jonsson Nord IFK Göteborg Bowling Dam Dam Torsdagen den 7 december 18:30
Anthon Alexandersson Örgryte IS BF Herr Torsdagen den 7 december 18:30
Anton Elofsson Team Pergamon BC Herr Torsdagen den 7 december 18:30
Arvid Thomsson BK Joker Herr Lördagen den 9 december 10:00
Benjamin Jonsson Team Pergamon BC Herr Torsdagen den 7 december 18:30
Cecilia Friberg Älvornas BK Dam Måndagen den 20 november 19:30
Christer Granath BK Joker Herr Lördagen den 9 december 10:00
Christer Jakobsson Kungälvs BK Herr Torsdagen den 7 december 18:30
Christer Niklasson Kungälvs BK Herr Torsdagen den 7 december 18:30
Christina Niklasson Älvornas BK Dam Måndagen den 20 november 19:30
Christoffer Jakobsson Team Pergamon BC Herr Torsdagen den 7 december 18:30
Claes Björklund Kabare BS Herr Söndagen den 3 december 18:00
Conny Lorentsson BK Joker Herr Lördagen den 9 december 10:00
David Skoog IK Sterling Herr Lördagen den 9 december 10:00
Edward Karle Örgryte IS BF Herr Söndagen den 3 december 18:00
Eero Virta Gislaveds BK Herr Lördagen den 9 december 10:00
Ellen Ekholm Team X-Calibur BK Dam Måndagen den 20 november 19:30
Emmelie Andersson Team X-Calibur BK Dam Söndagen den 3 december 18:00
Eva Mosshagen Olofsson Älvornas BK Dam Måndagen den 20 november 19:30
Frank Granberg BK Hu-Pi Herr Lördagen den 9 december 10:00
Frida Granath Team X-Calibur BK Dam Söndagen den 3 december 18:00
Gudrun Larsson BK Hu-Pi Dam Torsdagen den 7 december 18:30
Gun Andersson Älvornas BK Dam Måndagen den 20 november 19:30
Hampus Nilsson Örgryte IS BF Herr Torsdagen den 7 december 18:30
Hanna Engberg Team X-Calibur BK Dam Måndagen den 20 november 19:30
Harry Saarinen Kungälvs BK Herr Söndagen den 3 december 18:00
Helen Holmberg Ytterby BK Dam Söndagen den 3 december 18:00
Henrik Hjelte Kabare BS Herr Söndagen den 3 december 18:00
Inge Johansson Team Pergamon BC Herr Torsdagen den 7 december 18:30
Inger Petterson Kungälvs BK Dam Måndagen den 20 november 19:30
Jani Silvén Team Lerum BC Herr Torsdagen den 7 december 18:30
Janne Högman Kabare BS Herr Lördagen den 9 december 10:00
Jeanette Johansson Team X-Calibur BK Dam Torsdagen den 7 december 18:30
Jesper Jacobsen Team Pergamon BC Herr Torsdagen den 7 december 18:30
Joachim Lind BK Joker Herr Lördagen den 9 december 10:00
Johanna Persson Kungälvs BK Dam Måndagen den 20 november 19:30
Johnny Magnusson Team Pergamon BC Herr Torsdagen den 7 december 18:30
Justin Karlsson BK Virveln Herr Söndagen den 3 december 18:00
Kalevi Räisänen BK Hu-Pi Herr Lördagen den 9 december 10:00
Karl-Olof Olofsson Kungälvs BK Herr Måndagen den 20 november 19:30
Kasper Kjellberg IFK Göteborg Bowling Herr Herr Söndagen den 3 december 18:00
Ken Holmgren Team Lerum BC Herr Torsdagen den 7 december 18:30
Kevin Karlsson BK Virveln Herr Lördagen den 9 december 10:00
Lars Lundahl Örgryte IS BF Herr Söndagen den 3 december 18:00
Lea Virta BK Linnéa Dam Lördagen den 9 december 10:00
Leif Nyberg Samuelsson Ytterby BK Herr Söndagen den 3 december 18:00
Leila Räisänen BK Hu-Pi Dam Lördagen den 9 december 10:00
Lena Johansson BK Astoria Dam Lördagen den 9 december 10:00
Linda Svensson Ytterby BK Dam Söndagen den 3 december 18:00
Linus Pettersson Kungälvs BK Herr Måndagen den 20 november 19:30
Marcus Henriksson BK Full House Herr Söndagen den 3 december 18:00
Marcus Hultén Team Pergamon BC Herr Torsdagen den 7 december 18:30
Marcus Jacobsson Kungälvs BK Herr Torsdagen den 7 december 18:30
Marcus Kleinschnittger Team Pergamon BC Herr Torsdagen den 7 december 18:30
Marie Adolfsson Älvornas BK Dam Måndagen den 20 november 19:30
Marie Alm IFK Göteborg Bowling Dam Dam Torsdagen den 7 december 18:30
Marie Larsson IFK Göteborg Bowling Dam Dam Torsdagen den 7 december 18:30
Mariette Svensson Kungälvs BK Dam Måndagen den 20 november 19:30
Marja Jumisko Ytterby BK Dam Söndagen den 3 december 18:00
Marléne Friis BK Hu-Pi Dam Lördagen den 9 december 10:00
Mattias Olsson Team Pergamon BC Herr Torsdagen den 7 december 18:30
Mikael Tonsjö Kabare BS Herr Söndagen den 3 december 18:00
Mimmi Persson Team X-Calibur BK Dam Lördagen den 9 december 10:00
Nellie Johansson BK Astoria Dam Lördagen den 9 december 10:00
Nina Flack Team X-Calibur BK Dam Lördagen den 9 december 10:00
Olof Johnsson Kabare BS Herr Söndagen den 3 december 18:00
Oskar Mohlin Kungälvs BK Herr Söndagen den 3 december 18:00
Pascal Hatoum Kabare BS Herr Söndagen den 3 december 18:00
Per Möller Team Partille BC Herr Söndagen den 3 december 18:00
Peter Helander Kungälvs BK Herr Måndagen den 20 november 19:30
Peter Peterson Kungälvs BK Herr Måndagen den 20 november 19:30
Peter Roos BK Joker Herr Lördagen den 9 december 10:00
Peter Thorsson Team Lerum BC Herr Torsdagen den 7 december 18:30
Petra Johansson BK Astoria Dam Lördagen den 9 december 10:00
Pär Svensson Team Pergamon BC Herr Torsdagen den 7 december 18:30
Rasmus Grönlund BK Joker Herr Lördagen den 9 december 10:00
Rebecka Sr Larsen Team X-Calibur BK Dam Lördagen den 9 december 10:00
Rickard Rasmusson Kungälvs BK Herr Måndagen den 20 november 19:30
Robert Kjellberg IFK Göteborg Bowling Herr Herr Söndagen den 3 december 18:00
Robert Stålcrona BK Virveln Herr Söndagen den 3 december 18:00
Robin Skans Team Alingsås BC Herr Söndagen den 3 december 18:00
Roger Björklund Kabare BS Herr Söndagen den 3 december 18:00
Roger Samuelsson Ytterby BK Herr Söndagen den 3 december 18:00
Samuel Svensson Kungälvs BK Herr Torsdagen den 7 december 18:30
Sandra Eriksson Team X-Calibur BK Dam Söndagen den 3 december 18:00
Sara Hedlund BK Hu-Pi Dam Torsdagen den 7 december 18:30
Sofia Myllymäki Team X-Calibur BK Dam Måndagen den 20 november 19:30
Stefan Roos BK Joker Herr Lördagen den 9 december 10:00
Svend Aage Knudsen Ytterby BK Herr Söndagen den 3 december 18:00
Thobias Karlsson BK Joker Herr Lördagen den 9 december 10:00
Thomas Isacson Kabare BS Herr Lördagen den 9 december 10:00
Tim Davidsson BK Joker Herr Lördagen den 9 december 10:00
Tomas Malmberg Örgryte IS BF Herr Torsdagen den 7 december 18:30
Tommy Zippert Kabare BS Herr Lördagen den 9 december 10:00
Tord Nilsson Kungälvs BK Herr Måndagen den 20 november 19:30
Ulf Wennerbeck Kungälvs BK Herr Torsdagen den 7 december 18:30
Viktor Albihn Örgryte IS BF Herr Söndagen den 3 december 18:00